СТАТТІ

Чи можна приготувати борщ за 40 хвилин?

Якщо є якась тема, здатна на рівному місці спровокувати запеклі словесні баталії, — то це борщ. Бурхливо сперечатимуться щодо інгредієнтів, приправ, способу приготування, недопустимих складників не конче представники різних регіонів, областей, сіл чи вулиць; то й справді є так: скільки господинь — стільки й рецептів. Отож, і на одній кухні часто виникають суперечки. Бо ж то борщ!

«Борщ без м’яса — то є зупа, хлоп без вусів — то є …» — жартома категорично заявляють одні, готуючи борщ із свинячими ребрами, інші варять борщ із карасями, вегетаріанський борщ смакують треті, четверті переконані, що головне — готувати з душею.

Але от у чому всі непримиренні опоненти були б одностайні, — борщ потребує зусиль і часу. Це точно не страва нашвидкуруч. Можна, звісно, знайти бістро, ресторан чи їдальню, де борщ відповідає вашим смаковим уподобанням. Але якщо ви частіше їсте вдома або просто хочете потішити своїх домашніх, доведеться постаратися.

Для українців борщ — то настільки сакральна страва, що більшість дотримується того рецепту, який виробився з власним досвідом. Це не та страва, з якою часто експериментують. Хоч є й любителі спробувати щось нове.

Класичним вважається рецепт борщу на ребрах https://torchyn.ua/recipes/borsh-klasichny-rebra . Принаймні, такий найбільш популярний. Якщо ви, як і багато людей, які працюють та мають заповнений справами день, не хочете проводити багато часу на кухні, не обов’язково відмовлятись від улюбленої страви. Для доброї господині (або господаря) великим заощадженням часу, необхідного для приготування борщу, може стати готова заправа. Тут теж рецептів є чимало, адже хтось любить, щоб, крім цибулі, моркви й буряка, там були ще помідори й солодкий перець, комусь такої кількості складників забагато. Але борщ — то не щі, щоб був насичений смак, юшки, картоплі й капусти буде замало. То ж, готуючи заправку, пам’ятайте, що від неї максимально залежить, який потім вийде борщ.

Але той день, коли візьмешся готувати заправу до борщу, може здатися безкінечним. Часто жартують: візьміть картоплю, моркву, м’ясо, уявіть, скільки часу ви це все будете варити, чистити, нарізати, змішувати в олів’є, а потім мити посуд — і йдіть з друзями на деруни. Та це квіточки у порівнянні з тим, як довго й марудно готувати борщову заправу. Рятує тільки думка, що це ж на цілий рік. Якщо медитувати над купою баняків, мисок, банок тощо — не ваша улюблена справа, то потреби в такому мазохізмі немає. Готову борщову заправу з перевіреним роками рецептом можна придбати в найближчому магазині. «Буряково-томатна» заправка від «Торчин» заощадить час і чудово підкреслить смак улюбленої страви. Зручна упаковка точно не зробить вам сюрпризу у вигляді «вистреленої» у стелю кришки. Томатна паста із натертим буряком — це та основа, яка дозволить приготувати класичний борщ насиченого червоного кольору, а при бажанні поекспериментувати, додаючи різні інгредієнти.

ПИШІТЬ НАМ
Telegram: https://t.me/lvivport
Пошта: info@lvivport.com