СТАТТІ

Робота з ChatGPT: поради для ефективної взаємодії

Інструменти штучного інтелекту отримали широке поширення серед користувачів інтернету в останні роки, а одним з лідерів у цьому плані став ChatGPT. Набір його можливостей надзвичайно широкий, проте більшість користувачів все ж розглядають його у якості альтернативи пошуковим системам. Новий спосіб пошуку інформації має свої особливості, а для його ефективного використання варто врахувати деякі нюанси.

Варіативність та контекст

Однією з ключових переваг ChatGPT у порівнянні з пошуковими системами є формат діалогу, за допомогою якого користувач має змогу отримати вичерпну інформацію на своє запитання. Чат-бот враховує контекст розмови та може запропонувати альтернативні відповіді та коригувати її після уточнень. Наприклад, якщо прихильник азартних розваг захоче отримати інформацію про нові слоти в українських онлайн казино, то свій запит він може звузити додатковими ввідними: ставлячи уточнюючі запитання.

Багаторічне використання пошукових систем привчити багатьох користувачів до можливості пошуку інформації за ключовими словами. У роботі з ChatGPT важливі конкретні розгорнуті запити, адже результатом запиту стане не посилання на сайт, а змістовна відповідь. Якщо ж вона не відповідає бажаному запиту, то ChatGPT можна попросити уточнити або доповнити додатковими фактами.

Згодом у роботі з чат-ботом можна задіювати додаткові інструменти - структурування, створення списків, виокремлення головного. Разом з тим головною порадою, яку дають власне розробники ChatGPT, є необхідність перевірки отриманої інформації. 

Переваги у порівнянні з Google

Для ChatGPT пошук інформації та її аналіз є лише одним чинником серед багатьох функцій, тоді як для пошукової системи Google така задача є пріоритетною. Відмінність у роботі полягає у методах роботи, адже ChatGPT - це мовна модель, яка створена для діалогу та генерації текстів.

Відповідно до цього відрізняється і метод роботи чат-бота:

  • Більша залученість та інтерактивність;
  • Інший тип відповідей та здатність логічної підтримки бесіди;
  • Адаптація іншомовних джерел.

Втім, навіть враховуючи всі переваги ChatGPT, його не можна вважати повноцінною пошуковою системою хоча б тому, що дані можуть бути обмежені часом, а чат-бот просто не знатиме окремих фактів, тоді як Google індексує інтернет-сторінки практично в режимі реального часу.

До того ж на користь Google говорить можливість пошуку різноманітного контенту - він дозволяє шукати не лише текст, але й зображення, відео, новини, карти та інші типи медіа. ChatGPT у свою чергу може звільнити від дослідження багатьох джерел у пошуку інформації та обробити її за користувача. 

ПИШІТЬ НАМ
Telegram: https://t.me/lvivport
Пошта: info@lvivport.com