Terra (LUNA): зліт і падіння проєкту, що обіцяв революціонізувати фінансові платформи
Наразі торгівлю криптовалютами називають одним із чудових способів заробітку. Завдяки криптовалютній біржі Binance можна дізнатися не лише курс біткоїна в доларах США, але й інші характеристики криптовалют. Також тут знайомляться з новітніми криптотрендами, адже знання тенденцій розвитку допоможе вигідно вкласти гроші. Так, трейдерам буде корисно дізнатися про зліт і падіння проєкту Terra (LUNA).
Що таке Terra (LUNA)?
Криптовалюту LUNA вигадали в південнокорейській компанії Terraform Labs, засновниками якої у 2018 році стали підприємці До Квон та Деніел Сін. Сін не був новачком у бізнесі, адже раніше займався проєктом Ticket Monster (онлайн-сервісом із бронювання квитків), вартість якого оцінювалася в 1,7 млрд доларів.
LUNA — нативний токен блокчейну Terra. Ця мережа базується на алгоритмічному стейблкоїні, тобто на токені, який регулює свою пропозицію на ринку за допомогою алгоритму. Підприємці планували, що Terra буде не ординарним блокчейном, а повноцінною фінансово-технологічною системою. Ще у 2018 році експерти порівнювали проєкт з однією з найбільших платіжних систем у світі — AliPay.
Сін та Квон невипадково обрали саме стейблкоїни. Звичайним криптовалютам притаманна висока волатильність, тому для оплати товарів та послуг вони мало підходять. Стейблкоїни більш стабільні, адже їхній курс прив’язаний до фіатних валют. Але існують думки, що саме алгоритмічні стабільні токени схильні до волатильності набагато більше за звичайні.
У 2022 році Terra перетворилася на другу за величиною платформу (після Ethereum) для роботи зі смарт-контрактами.
Зростання курсу криптовалюти LUNA
Наприкінці 2021 року всі заговорили про LUNA, адже її вартість зросла на понад 5500 %. На початку 2021 року курс складав 1,5 долара, а в січні 2022 року — 85 доларів. Історичного максимуму у 116 доларів токен досяг у квітні 2022 року.
Експерти вважають, що на зростання курсу криптовалюти LUNA вплинули:
- пошук альтернативи Ethereum;
- зростаюча популярність стейблкоїнів;
- новини про розвиток проєкту.
Блокчейн Ethereum тоді працював на застарілому алгоритмі консенсусу Proof of Work, що призводило до високих комісій за проведення транзакцій та повільності під час обробки операцій. Інвестори шукали гідну альтернативу блокчейну Ethereum.
До успіху призвело і зростання популярності стейблкоїнів, адже вони є менш волатильними та більш перспективними під час використання у якості платіжного засобу.
На збільшення курсу крипти вплинули й позитивні новини про розвиток проєкту. Так, на початку березня 2022 року LUNA піднялась одразу на 80 %, коли стало відомо про інтеграцію Terra та протоколу THORChain.
Падіння Terra (LUNA)
Падіння LUNA відбулось у травні 2022 року. Це спричинило хвилю збитків на 28 млрд доларів протягом місяця. Зазначена криптовалюта стала першою в історії, яка увійшла до рейтингу десяти найпопулярніших, а потім знецінилася на 95 %.
Наразі не можна точно стверджувати, що саме було причиною падіння, але воно продемонструвало певну вразливість. Цінність TerraUSD (UST) залежала від впевненості користувачів у LUNA, а цінність LUNA — у переконанні, що ціна UST буде стабільною.
Цей проєкт обіцяв революціонізувати фінансові платформи, але крах Terra (LUNA) призвів до значних фінансових збитків інвесторів. Тож перш ніж вкласти гроші в будь-який криптопроєкт, необхідно зібрати докладну інформацію та усвідомити всі ризики інвестування.