СТАТТІ

З якими ордерами вам доведеться працювати на криптобіржі: розуміння ключових ордерів

Відстежуючи курс криптовалюти, велика вірогідність того, що цю інформацію про ціну ви будете використовувати для торгів. Будь-яка робота на криптовалютному ринку передбачає використання ордерів. Основні серед них – це маркет та лімітні ордери. На крипторинку основні характеристики маркет ордерів та лімітних ордерів мають ті ж принципи, як і на інших фінансових ринках. Але важливо розуміти, що в світі цифрових активів передбачаються свої особливості та варіації наявних ордерів.

Що таке ордер на біржі криптовалют?

Ордер на біржі криптовалют – це інструкція, яку трейдер надає платформі, щоб купити або продати певну кількість монет за встановлену ціну. Такі ордери використовуються трейдерами для виконання угод на ринку цифрових валют. Щоб зрозуміти, що таке ордер у криптовалюті, варто розглянути характеристику основних. Маркет ордери:

 • Виконуються за поточною ринковою ціною. Маркет ордер дозволяє купити або продати крипту за вартістю, яка зараз встановлена на ринку. Це означає, що замовлення буде виконано миттєво на найкращих доступних цінах та умовах.
 • Висока впевненість у виконанні. Маркет ордер – це гарантія виконання, але вартість може відрізнятися від очікуваної, особливо під час низької ліквідності або в умовах високої волатильності.

Особливості лімітних ордерів:

 • Визначена ціна. Лімітний ордер дозволяє трейдеру встановити конкретну вартість, за якою він готовий купити або продати обраний актив.
 • Працює за високої ліквідності. Лімітний ордер буде виконано тільки тоді, коли на крипторинку з'явиться контрагент, який готовий продати криптовалюту за вказаним курсом. Якщо ціна не досягає такого рівня, ордер залишається в черзі.
 • Краща ціна. Ви можете сформувати ордер з кращим курсом, ніж поточний ринковий. В цьому випадку, якщо ринкова ціна досягне вказаного рівня, ви зможете купити або продати криптовалюту за більш вигідною ціною.

Вище наведені види ордерів – це основа крипторинку, але на цьому спосіб використання торгової платформи та проведення угод не завершується. Якщо ви хочете розширити можливості використання криптобіржі та зменшити ризики втрат, зверніть увагу на наступні ордери, які допоможуть з вибором ціни та захистом від збитків.

Стоп-ліміт ордери

Стоп-ліміт ордер на криптовалютному ринку – це тип угоди, яка комбінує особливості стоп та лімітного ордера. Він дозволяє трейдерам захистити свої позиції від небажаних збитків або відкривати нові позиції, коли досягаються певні умови на ринку. Основна ідея стоп-ліміт ордера полягає в тому, щоб вказати дві різні ціни:

 • Ціна стопу (Stop Price).

Це рівень вартості, який використовується для активації ордера. Коли ринкова ціна досягає або перетинає цей рівень, ордер стає активним та переходить до наступного етапу.

 • Ціна ліміту (Limit Price).

Це курс, за яким буде виконано ордер, якщо активується ціна стопу. Як тільки ринкова ціна досягає або перетинає рівень стопу, ордер перетворюється на лімітний ордер та буде виконаний за вказаною ціною ліміту або краще.

Протестувати роботу краще за все на ліквідних біржах, які гарантують швидке виконання за рахунок великої активності користувачів. Наприклад, WhiteBIT, ByBIT, Binance. Стоп-ліміт ордери – це корисний інструмент для ефективного управління ризиками та входу на ринок. Вони дозволяють автоматизувати процес торгівлі на основі встановлених вами умов, що робить трейдинг більш контрольованим і стратегічним.

ОСО (One-Cancels-the-Order)

One-Cancels-the-Other (OCO) ордери на криптобіржі – це комбінація двох зв'язаних ордерів, які автоматично скасовують один одного в разі виконання одного з них. Цей тип ордерів дозволяє трейдерам встановити дві умови угоди та забезпечити автоматичне скасування одного замовлення при виконанні іншого. Щоб зрозуміти, що таке ордер у трейдингу на прикладі ОСО, необхідно розглянути 2 основні його складові:

 1. Ордер призначений для виконання (Primary Order) – це перша угода в парі OCO, яка запускається, коли виконується певна умова. Наприклад, це може бути лімітний ордер на продаж за визначеною ціною або маркет ордер для негайного виконання.
 2. Одночасно скасований ордер (Secondary Order) – це друга угода в парі OCO, яка автоматично скасовується, як тільки виконується перша. Це забезпечує захист трейдера та встановлює певні умови для входу та виходу з ринку.

OCO ордери – дієвий інструмент для трейдерів, які хочуть автоматизувати свої стратегії входу і виходу з позицій на криптобіржі, забезпечуючи захист від ризиків та можливість заробітку.

Що таке ордер у криптовалюті: GTC (Good 'Til Canceled)

GTC – це тип ордера, який залишається активним на криптобіржі до того часу, поки він не буде виконаний або вручну скасований трейдером. Цей тип ордера діє необмежений термін, тобто він залишається в черзі на ринку, поки не станеться одна з двох подій – виконання ордеру або його скасування. Особливості GTC:

 • Активний лише до виконання або відміни.
 • Довгий строк дії.
 • Підходить для довготривалих стратегій.
 • Потребує ручного скасування.

Загалом GTC ордери дозволяють трейдерам створювати довготривалі торгівельні стратегії та не стежити за термінами дії ордерів. Вони залишаються в системі біржі до тих пір, поки не будуть виконані або скасовані умови, що надає більше гнучкості в управлінні угодами.

IOC (Immediate or Cancel)

Ордер IOC на криптобіржі – це тип угоди, яка надсилається на ринок для негайного виконання. IOC ордер намагається виконати задачу миттєво за поточними цінами на ринку. Якщо часткове або повне виконання ордера не відбувається негайно, то цей ордер буде автоматично скасовано. Щоб зрозуміти, що таке ордер ІOC, варто з’ясувати його ключові особливості:

 • Миттєве виконання або скасування.

IOC ордер намагається виконати угоду негайно за найкращою доступною ціною на ринку. Якщо на крипторинку є ліквідність для повного або часткового виконання ордера, то це відбудеться. В іншому випадку, якщо угода не виконується повністю, невиконана частина автоматично скасовується.

 • Гарантія виконання.

Якщо умови для закриття угоди на ринку реалістичні в моменті, то IOC ордер буде виконаний миттєво. Це дає трейдеру впевненість, що його ордер буде активний лише у тих випадках, коли є можливість його виконання.

 • Скасування випадкових виконань.

Якщо IOC ордер закривається частково, а ринкові умови змінюються, то залишок буде автоматично скасовано. Це може відбутися, наприклад, якщо виконання ордера змінює ринкову ціну та його неможливо повністю закрити за поточними умовами.

 

ПИШІТЬ НАМ
Telegram: https://t.me/lvivport
Пошта: info@lvivport.com